+48 601 175 985 info@emiterm.pl

Sezon badań termowizyjnych 2023/2024

Późna jesień, zima i wczesna wiosna to najlepsza pora na przeprowadzenie badania termowizyjnego budynku. Można powiedzieć, że z nastaniem chłodów, zwykle z końcem listopada, rozpoczyna się sezon badań termowizyjnych w budownictwie. Sprawdzamy stan izolacji cieplnej, jakość montażu i szczelność stolarki okiennej, badamy
Czytaj dalej ...

Zmiany od 2022 r.

Z przykrością informuję, że zmiany podatkowe obowiązujące w Polsce od 2022 r. będą miały negatywny wpływ na ceny świadczonych usług termowizyjnych.
Czytaj dalej ...

Czy kamera termowizyjna widzi przez ściany? I podobne pytania.

Dzięki mediom przez lata upowszechniły się w świadomości ludzi mylne poglądy na temat obrazowania termicznego czyli termowizji. W jaki sposób kamery mogą na przykład „widzieć” przez ściany? Aby na to odpowiedzieć, przedstawiamy przegląd często zadawanych pytań na temat tego co można, a czego nie można zobac
Czytaj dalej ...

Lokalizacja ogrzewania podłogowego

Dzięki kamerze termowizyjnej możliwa jest dokładna lokalizacja rurek lub przewodów ogrzewania podłogowego. Niedawno lokalizowałem podłogówkę w pomieszczeniu przeznaczonym do zainstalowania aparatu rentgenowskiego.
Czytaj dalej ...

Kuna pod dachem!

Kuna domowa. To niewielkie i niewątpliwie ładne zwierzątko potrafi wyrządzić wyjątkowo duże szkody. Nie tylko niszczy instalacje elektryczne w samochodach, ale potrafi też dokładnie zniszczyć ocieplenie dachu budynku.
Czytaj dalej ...

Poprawne ocieplenie okolic murłaty

Murłata znajduje się pomiędzy konstrukcję dachu i ścianą kolankową lub wieńcem budynku. W tym miejscu stykają się też ocieplenia połaci dachowej i ściany zewnętrznej. Jest to też miejsce, do którego łatwy dostęp jest tylko na etapie układania ocieplenia.
Czytaj dalej ...

Mieszkanie od dewelopera…

Kupno mieszkania czy domu jest niezwykłą inwestycją. Kupując lokal pragniemy realizować swoje marzenia i wiążemy z nim swoją przyszłość. Dlaczego o tym piszę właśnie teraz i to na stronie o termowizji?
Czytaj dalej ...

Lokalizacja wycieków z instalacji wodnych i CO

Jednym z zastosowań termowizji jest lokalizacja wycieków wodnych i nieszczelności. Kamera termowizyjna nie jest jednak narzędziem pozwalającym zlokalizować wyciek w każdych warunkach i z odpowiednią dokładnością. Nie jest też aparatem rentgenowskim i nie jest w stanie ?prześwietlić? stropu czy ściany.  Wykrywanie wycieków z
Czytaj dalej ...

Termowizja budynków latem

Najlepszą porą na badania termowizyjne budynków jest oczywiście zima.  Nadejście ciepłych dni nie oznacza jednak braku możliwości wykonania badań. Latem z powodzeniem można wykrywać niektóre wady budynków, takie jak nieszczelności montażu stolarki okiennej i zawilgocenia ścian.
Czytaj dalej ...
12